Polska firma na globalnym rynku

Transkreacja w tłumaczeniach

Transkreacja to najbardziej efektywny sposób ocalenia w tłumaczeniu ładunku emocjonalnego i kreatywnego charakteru oryginału. Nie wydaje się to skomplikowane, ale wymaga określonej wiedzy i doświadczenia, którymi nie każdy dysponuje.

Karina Alvela, konsultantka ds. marketingu międzynarodowego, korzysta z usług transkreacji, wspierając klientów z Europy zamierzających dotrzeć ze swoim przekazem marketingowym do odbiorców w krajach Ameryki Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Jej zdaniem usługi transkreacji powinien świadczyć partner zarówno mający doświadczenie w zakresie usług językowych, jak i znający branżę zleceniodawcy. „Profesjonalny żargon musi być przetłumaczony i poddany transkreacji przez osobę, która zna język branżowy” — przekonuje. „Na przykład firma działająca w branży medycznej powinna nawiązać współpracę z partnerem, który rozumie proces weryfikacji językowej opinii pacjentów o usługach medycznych. Ponadto ogromne znaczenie ma również wybranie takiego partnera, którego transkreatorzy rozumieją niuanse kulturowo-językowe na rynkach docelowych”. Więcej »

E-mail marketing — przewodnik po regulacjach prawnych w różnych krajach

Regulacje prawne w Europie dotyczące reklam wysyłanych pocztą elektroniczną

Przepisy w zakresie e-mail marketingu obowiązujące w Europie są nieco bardziej złożone niż prawodawstwo amerykańskie. Co prawda Unia Europejska uchwaliła prawo przeciwdziałające wysyłaniu wiadomości spam, ale szczegółowe przepisy w tej sprawie mogą różnić się w zależności od kraju. Ponadto stosowanie niektórych przepisów jest uzależnione od określonych elementów zawartych w danej wiadomości. W większości europejskich państw wiadomości reklamowe mogą być bezpośrednio rozsyłane WYŁĄCZNIE do osób, które wyraziły na to zgodę. Jednak w przypadku wiadomości typu B2B szczegółowe przepisy w tej kwestii mogą być różne w różnych krajach. Szczegółowe informacje, jakie wymagania muszą spełnić nadawcy wiadomości reklamowych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej, umieściliśmy w poniższej tabeli. Więcej »

5 wskazówek, jak przygotować różne wersje językowe witryny internetowej

Rozwój firmy często wiąże się z potrzebą przygotowania witryny internetowej w różnych wersjach językowych. Dobrze zaprojektowana i zarządzana witryna umożliwia kontakt z klientami z różnych części świata, co jest bardzo istotne w działalności na rynku międzynarodowym.

Poniżej przedstawiamy pięć wskazówek, które pomogą dostosować witrynę do wymagań rynków, na które Twoja firma chce wejść. Więcej »

Dlaczego warto inwestować w Responsive Web Design?

Internet jest wszędzie. Nawet tu i teraz, w tym pomieszczeniu. Widzisz go, gdy wyglądasz przez okno i włączasz telewizor. Czujesz jego działanie w drodze do pracy i kiedy płacisz podatki. To sieć, która została stworzona, by połaczyć wszystkie urządzenia i wszystkich ludzi.

Urządzenia mobilne na dobre zagościły w naszych domach i miejscach pracy. Można je spotkać w banku, supermarkecie, u lekarz i mechanika. Są wszechobecne i raczej nie wyobrażamy już sobie powrotu do czasów, kiedy korzystaliśmy jedynie z komputerów stacjonarnych. Więcej »

Google — 5 najważniejszych statystyk dotyczących wyszukiwań

Analiza słów kluczowych

Słowa kluczowe to frazy, które użytkownicy wpisują w pole wyszukiwarki, aby dotrzeć do interesujących ich informacji. Między innymi na słowach kluczowych bazuje mechanizm wyszukiwania i dlatego odpowiedni ich wybór jest tak ważny w procesie tworzenia i promocji na przykład strony internetowej. Więcej »

6 pomysłów na off-page SEO

Algorytmy przeszukiwania Internetu i rankingu stron utrzymywane są w sekrecie. Według Google aż ponad 200 czynników wykorzystywanych jest do oceny witryn. Eksperci są zgodni, że poza samą treścią, jednym z najważniejszych czynników jest ilość i jakość linków prowadzących do strony. Więcej »

Zapewnienie jakości tłumaczenia i optymalizacja słów kluczowych na potrzeby wyszukiwania

 

Marketing jest często uznawany zarówno za sztukę, jak i naukę. Wszystkie przygotowywane materiały marketingowe muszą być bowiem nie tylko spójne, lecz także uwzględniać właściwe proporcje atrybutów kulturowych i kontekstów, aby odpowiednio wpłynąć na grupę docelową. Jeśli takie materiały zostaną niestarannie przetłumaczone, nie będą wiarygodne dla odbiorców. Więcej »

Podstawy SEO

SEO — optymalizacja pozycjonowania stron internetowych pod kątem wyszukiwania — to proces, który pomaga zwiększyć widoczność witryny w sieci, czyli zagwarantować tej witrynie wysoką pozycję w rankingu bezpłatnych wyników wyszukiwania w wyszukiwarce. Bezpłatne wyniki wyszukiwania to te, które pokazano na rysunku w białym obszarze.

Aby zrozumieć SEO, musimy najpierw poznać zasady działania wyszukiwarek. Więcej »

Ludzie z pasją – wywiad z Weroniką, młodszym koordynatorem HR w Lionbridge Poland

Dzisiaj o swojej pasji opowie Weronika, która w Lionbridge Poland jest młodszym koordynatorem HR. Więcej »

Obserwuj nas


Archiwum

Dowiedz się więcej o Lionbridge Poland